18 października / Hanny, Klementyny, Łukasza

W sobotę 18 marca 2018 r. w Polskiej Ambasadzie w Londynie odbyło się spotkanie młodzieży polskich szkół sobotnich z wybitnym reżyserem Krzysztofem Zanussim. To ikona polskiej sceny filmowej. Znany z takich filmów jak Struktura kryształu, Barwy Ochronne, Z Dalekiego Kraju (biograficznej opowieści o Karolu Wojtyle) czy Życie za życie (filmu, którego kanwą jest męczeńska śmierć ojca Maksymiliana Kolbe). Jego filmy nie tylko przyciągają swym nadzwyczajnym artyzmem, ale również uczą i noszą ze sobą głęboki przekaz moralny. Reżyser podzielił się swoim intrygującym życiem, opowiadając jak doszedł do miejsca, w którym jest dzisiaj. Wspaniały gawędziarz dzielił się wspomnieniami z wydarzeń swojego życia, spotkań z wybitnymi ludźmi. Ponadto, dał nam młodym wiele bezcennych lekcji – „Życie jest jak dżungla”, mówił, „trzeba uważnie patrzeć, gdzie się stawia kroki.”  Pod koniec każdy miał okazje na zadawanie pytań dotyczących jego twórczowości, życia, poglądów na świat itp.

Jakub Uciński, klasa A2