19 października / Michaliny, Michała, Piotra

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

"Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych"

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się oficialnie 13 stycznia 2019 roku. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Drugi okres nauki w naszej szkole, po przerwie świątecznej rozpoczęliśmy, już tradycyjnie, zbiórką pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Woluntariusze z naszej szkoły zbierali pieniądze w sobotę 12.01.2019r. już od samego rana. Rada Koła Rodziców zorganizowała sprzedaż pączków, z której dochód przekazany został na rzecz Orkiestry.

Tegoroczna kwesta do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole była imponująca. Zaledwie w przeciągu ok. 3.5 godzin, podczas przerw i w czasie trwania zajęć lekcyjnych w naszej szkole, nasi wolontariusze zebrali imponującą sumę:

1079.74 GBP

194.45 zł

100.70 €

A wszystko dzięki hojności społeczności naszej szkoły oraz oddanej pracy woluntariuszy i RKR.

Serdecznie wszystkim dziękujemy.