21 listopada / Janusza, Marii, Reginy

K.I.S.S. Motown Koncert 21.03.2018, Sutton

KONCERT FINAŁOWY K.I.S.S (Keep It Simple, Stupid) Motown

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów nagranych z koncertu dnia 23 marca 2018r.:

W środę 23 marca, w pięknym wnętrzu kościoła St Andrew’s w Cheam, rozbrzmiała porywająca i tak dobrze znana starszemu pokoleniu muzyka Motown. Merton Music Foundation oraz Sutton Music Service połączyły swe siły, by przybliżyć ją młodemu pokoleniu muzyków, uczniów lokalnych szkół. W projekcie „KISS” Motown wzięły udział stworzone ad hoc zespoły: „Kiss” Jazz Orchestra, „Kiss” String Orchestra, „Kiss” Chorus oraz Merton Youth Jazz Orchestra 2. Grupa dzieci z naszej szkoły: Amelia Elliott, Antoś Jasina, Tosia Jasina, Ola Karaśkiewicz, Maja Kłak, Ludwik Kowalczyk, Stefan Kowalczyk, Julian Łukaszewicz, Lilly Marek, Maja Szczęsna, Adriana Szczęsna, Alicja Szubarczyk zaśpiewali w prowadzonym przez Soo Bishop chórze. Dla widowni składającej się głownie z rodziców to było wspaniałe przeżycie, a dla występujących dzieci ponadto wielka frajda.

Pod kierunkiem Soo nasi uczniowie przygotowywali się do występu przez kilka tygodni. Niektórzy z nich mieli już wcześniej okazję pracować z nią nad projektem „Echoes”. Jak się dowiadujemy „Echa” powrócą na sceny i nasze dzieci będą znów poproszone o udział. Soo Bishop, która jest Dyrektorem Programowym Merton Music Foundation, polubiła pracę z dziećmi z naszej szkoły i ma dla nich kolejne propozycje. Z wielką przyjemnością je przekazujemy, bowiem udział polskich dzieci we wszelkich projektach pozaszkolnych jest okazją by rozwijały i poszerzały swe kontakty, gromadziły wspaniałe doświadczenia. Nowa propozycja Soo to zachęta do udziału w nowopowstającym chórze VoiceBox z siedzibą w Aragon Primary School (Morden). Zainteresowani rodzice mogą uzyskać informacje kontaktując się z louisa.wansborough@mmf.org.uk. Próby choru odbywają się we wtorki w godzinach 15.45-16.45.

Za rok  MMF znów będzie obecne w Royal Albert Hall. I nasze dzieci mają szansę tam zaśpiewać i zagrać. Ogromnie jesteśmy z tego dumni.

Ogloszenie - 6.03.2018r.:

KONCERT K.I.S.S Motown:  21.03.2018 godz. 7.30pm – 9.30pm w St. Andrew’s church w Sutton​

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że ponownie możemy uczestniczyć w koncercie z udziałem grupki uczniów z naszej szkoły, którzy wzięli udział w warsztatatach muzycznych w naszej szkole prowadzonych przez Soo Bishop z Merton Music Foundation. Tym razem odbyly się one w ramach projektu Motown KISS (Keep It Simple, Stupid).

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w koncercie dnia 21 marca 2018 r. o godz. 19.30 w Kościele St. Andrew w Sutton.

Bilety do nabycia: https://www.eventbrite.co.uk/e/kiss-motown-project-performance-tickets-42710339776

W czasie finałowego koncertu usłyszymy nowe oryginalne utwory napisane przez uczniów KS2 z różnych szkół w Merton i Sutton. Nutą przewodnią podczas warsztatów była muzyka  Motown jako punkt wyjścia do inspiracji.

Z ogromnym bogactwem fantastycznych artystów i kreatywnych utworów - trudno było wybrać ulubione utwory Motown ... więc oto niektóre z naszych ulubionych, które wprawią Państwa w odpowiedni nastrój:

What’s Going On (Marvin Gaye)
I’ll Be There (Jackson 5)
Respect (Aretha Franklin)
Ain’t no mountain (Marvin Gaye & Tammi Terrell)
Uptight (Everything’s Alright) (Stevie Wonder)
I heard it through the grapevine (Marvin Gaye)
You Can’t Hurry Love (The Supremes)
My Girl (The Temptations)
My Guy (Mary Wells)
Ain’t nothing like the real thing (Marvin Gaye & Tammi Terrell)
Heat Wave (Martha and the Vandellas)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogloszenie - 15.12.2017r.:

Informujemy o nadchodzącym kolejnym projekcie muzycznym we współpracy z Merton Music Foundation, do którego udziału ponownie została zaproszona nasza szkoła.

Mamy za sobą trzy podobne projekty  z udziałem naszych uczniów, „Echoes –The Polish Tale” - 21 maja 2016r,  „Winter Warmer” - 28 stycznie 2017r. oraz  "Music is For Life" - 8 maja 2017r w Royal Albert Hall.

Do kolejnego koncertu w marcu 2018r, naszych szkolnych chórzystów przygotowywać będzie jak zawsze  pani Soo Bishop wraz z panem Adamem Saunders z MMF.

Planowane próby miałyby się odbyć w proponowanych terminach:

Sobota, 3 luty – Wimbledon, UHS 12.00-13.00

Sobota, 10 luty – Wimbledon, UHS 12.00-13.00

Niedziela, 25 luty - warsztaty od godz. 2pm – 4pm w Harris Academy Morden

Sobota, 3 marca – Wimbledon, UHS 12.00-13.00

Niedziela, 11 marca - warsztaty od godz. 2pm – 4pm w Harris Academy Morden

Sobota, 17 marca – Wimbledon, UHS 12.00-13.00

Środa, 21 marca  - Koncert od godz. 7.30pm – 9.30pm w St. Andrew’s church w Sutton

Zapraszamy do zgłaszania chętnych (uczniów powyżej klas 4 włącznie) do 13 stycznia 2018r na adres: admin@polskaszkolaputney.com . Ilość miejsc ograniczona.