16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall 17.06.2017

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall - 17 czerwca 2017

Szanowni Państwo,

Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii i Polska Macierz Szkolna serdecznie zapraszają na Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall, który odbędzie się 17 czerwca 2017.

To już 13. z kolei raz spotkamy się na przepięknym, zielonym terenie Laxton Hall, by wspólnie się bawić i konkurować w turniejach i konkursach!

W tegorocznej imprezie, jak zawsze – moc atrakcji dla wszystkich dzieci, małych i dużych, a także, zgodnie z nową tradycją – trójbój nauczycielski.

Na rodziców czekać będą, jak zawsze, przysmaki z polskiego grilla i pyszne, domowe wypieki. Ponadto, zaplanowaliśmy jeszcze jedną atrakcję dla rodziców: krótki wykład dotyczący najważniejszych prawd o dwujęzyczności oraz szereg wskazówek, jak wychowywać dziecko dwujęzyczne, aby wspomóc je w optymalnym rozwoju i korzystaniu w pełni z umiejętności, jakie daje dwujęzyczność.Wykład w prostej i przystępnej formie – aby zachować typowy dla Laxton Hall nastrój relaksu i zabawy – wygłosi Aneta Nott-Bower, dwujęzyczny logopeda i matka dzieci dwujęzycznych.

Załączamy plakat tegorocznego Dnia Dziecka w Laxton Hall, zachęcając Państwa do wyeksponowania go w Państwa szkołach i lokalnych polskich parafiach.

Liczymy na, jak zawsze liczny, udział polskich szkół sobotnich w Wesołym Dniu Dziecka!

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń e-mailem – poprzez podanie informacji o przybliżonej liczbie uczestników z Państwa szkoły.

W ramach konkursów drużynowych, przypominamy, że e-mailem należy przysyłać zgłoszenia do Turnieju piłki nożnej; do pozostałych konkurencji zgłaszamy się na miejscu.

O tym, jakie będą to konkurencje i zajęcia, a także szczegóły o dojeździe do Laxton Hall można przeczytać na naszej stronie: http://www.polskamacierz.org/wydarzenia/laxton-hall/

Całkowity dochód z grilla oraz kawiarni w Laxton Hall przeznaczony jest na organizację kolejnego Dnia Dziecka.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Marta Niedzielska

Kierownik Biura