loading...
16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

WIADOMOŚĆ DLA NAUCZYCIELI, RODZICÓW

I WSZYSTKICH CZŁONKÓW SZKOLNYCH SPOŁECZNOŚCI

 

Szanowni Państwo,

 

w oczekiwaniu na Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall, zapraszamy całe rodziny na Święto Rodzin w Laxton Hall, które odbędzie się 4 czerwca 2017.

 

W załączeniu plakat wydarzenia, a poniżej informacja o imprezie od Ks. Bartka Rajewskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Wojciecha na South Kensington w Londynie, współorganizatora Święta Rodzin:

 

To jedna z największych imprez dedykowana Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Idea obchodów „Święta Rodziny” trwale wpisała się w krajobraz wydarzeń społeczno-kulturalnych Polonii w Wielkiej Brytanii.

W organizację tego wydarzenia, które każdego roku gromadzi coraz więcej uczestników (w minionym roku niemal dwa tysiące), włączają się polskie organizacje, stowarzyszenia, wspólnoty, ruchy, parafie, na czele z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii (głównym organizatorem wydarzenia), Polską parafią pw. Św. Wojciecha na South Kensington w Londynie, Ambasadą RP w Londynie, Konsulatem RP w Londynie.

Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy w niedzielę, 4 czerwca w Laxton Hall, na terenie Polskiej Misji Katolickiej, gdzie znajduje się położony wśród malowniczego krajobrazu łąk i pół stary angielski dwór.

We wspólnym świętowaniu towarzyszył nam będzie zespół „Amen”, który wchodzi w skład projektu muzycznego „AdoraMus Emigranci Najwyższemu”. To największy polski zespół pop-gospel w Wielkiej Brytanii  (“Amen - AdoraMus Immigrants for the Highest God”). Przez cały dzień będą odbywały się także gry i zabawy dedykowane dzieciom, wykłady naukowe, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe i festyny. Kolejny raz będzie to wyjątkowy, wielki piknik jednoczący polskie rodziny mieszkające w Wielkiej Brytanii, zmagające się często z problemem rozłąki i rozmaitych zranień, bólem tęsknoty za bliskimi, depresją czy dramatem zerwanych więzi. Aby tego uniknąć, organizujemy Święto Rodziny – czas integracji, radości, wzajemnej pomocy i budowania wspólnoty.

 

W załączniku przesyłam oficjalny plakat promujący wydarzenie.

 

Z góry dziękuję za okazaną życzliwą pomoc.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami, ks. Bartosz Rajewski

 

Serdeczne zapraszamy Wszystkich Państwa do udziału!

Będziemy wdzięczni za podzielenie się informacją z Państwa współpracownikami i Przyjaciółmi.

 

Z poważaniem

 

Marta Niedzielska

Kierownik Biura

Polska Macierz Szkolna

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668