18 października / Hanny, Klementyny, Łukasza

„Opieka nad Polonią i Polakami za granicą"

Informacja o otrzymanym w 2016 r. wsparciu finansowym ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach programu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą"

Jak informowaliśmy Państwa na Walnym Zebraniu Koła Rodzicielskiego, od kilku lat, polskie szkoły w Wielkiej Brytanii wspierane są finansowo dzięki współpracy „Wspólnoty Polskiej” i Polskiej Macierzy Szkolnej  PMS.

W imieniu Dyrekcji i Zarządu Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej - Curie w Londynie, pragniemy podziękować Kancelarii Senatu RP oraz Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" za udzielenie naszej szkole refundacji w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016r.

Podziękowania kierujemy również do Polskiej Macierzy Szkolnej, która współpracuje w realizacji tego projektu.

W tym roku nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe ze środków Kancelarii Senatu RP jak również jednorazowe, okolicznościowe nagrody dla nauczycieli. Częściowej refundacji podlegały przede wszystkim: koszty wynajmu pomieszczeń szkolnych, zakupu pomocy dydaktycznych oraz pokrycie częsciowych kosztów szkolnych wycieczek edukacyjnych.

W roku 2016 otrzymaliśmy następujące dofinansowanie na w/w cele:

Częściowa refundacja kosztów wynajmu w kwocie:             £ 7,753.22

Częściowa refundacja kosztów zakupu pomocy dydaktycznych w kwocie:  £ 840

Częściowa refundacja edukacyjnych wycieczek szkolnych:  £ 1,767

Więcej informacji na temat stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i jego działalności mogą Państwo zasięgnąć na stronie http://stowarzyszenie.wspolnotapolska.org.pl/

Strona Senatu Rzeczpospolitej Polskiej: http://www.senat.gov.pl/senat-i-polonia/opieka-nad-polonia-i-polakami/