25 września / Aureli, Kamila, Kleofasa

PETYCJA! Rok 2018 - rokiem IRENY SENDLER

Zamieszczamy na naszej stronie prośbę jednej ze szkół sobotnich stowarzyszonych w PMS – Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull – o poparcie inicjatywy uchwały upamiętniającej Irenę Sendlerową i uczynienia roku 2018 rokiem Ireny Sendlerowej

Poniżej znajdą Państwo dokładne informacje o inicjatywie oraz o tym, jak można ją poprzeć. Serdecznie Państwa do tego zachęcamy.

Na wniosek Marka Michalaka- Rzecznika Praw Dziecka w Sejmie został złożony projekt ustawy upamiętniającej naszą Patronkę, Irenę Sendlerową. Jej imieniem Sejm RP miałby ogłosić rok 2018.

Z inicjatywy koordynatorki  Szkół Sendlerowskich w Polsce Pani- Katarzyny Ludwiniak wszystkie szkoły im.Ireny Sendlerowej (ale nie tylko!) podpisują listy z poparciem projektu i wysyłają je do Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

Bylibyśmy bardzo szczęśliwi gdyby Polska Macierz Szkolna oraz  Polskie Szkoły Sobotnie zechciały nas w tym wesprzeć. Głęboko wierzymy, że to właśnie Irena Sendlerowa ze swoimi  działaniami na rzecz drugiego człowieka  i uniwersalnymi wartościami , które głosiła zasługuje na uhonorowanie przez Sejm RP. Byłaby to okazja do przybliżenia wspaniałej postaci Ireny Sendlerowej  i promowania jej postawy wśród polskiego społeczeństwa i uczniów szkół (także polonijnych).

W roku 2018 przypada 10 rocznica śmierci Ireny Sedler.

Zachęcamy do podpisania petycji on-line.

Oto link do petycji: