loading...
16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

PETYCJA! Rok 2018 - rokiem IRENY SENDLER

 

Zamieszczamy na naszej stronie prośbę jednej ze szkół sobotnich stowarzyszonych w PMS – Polskiej Szkoły im. Ireny Sendlerowej w Hull – o poparcie inicjatywy uchwały upamiętniającej Irenę Sendlerową i uczynienia roku 2018 rokiem Ireny Sendlerowej

Poniżej znajdą Państwo dokładne informacje o inicjatywie oraz o tym, jak można ją poprzeć. Serdecznie Państwa do tego zachęcamy.  

Na wniosek Marka Michalaka- Rzecznika Praw Dziecka w Sejmie został złożony projekt ustawy upamiętniającej naszą Patronkę, Irenę Sendlerową. Jej imieniem Sejm RP miałby ogłosić rok 2018.

Z inicjatywy koordynatorki  Szkół Sendlerowskich w Polsce Pani- Katarzyny Ludwiniak wszystkie szkoły im.Ireny Sendlerowej (ale nie tylko!) podpisują listy z poparciem projektu i wysyłają je do Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.  

Bylibyśmy bardzo szczęśliwi gdyby Polska Macierz Szkolna oraz  Polskie Szkoły Sobotnie zechciały nas w tym wesprzeć. Głęboko wierzymy, że to właśnie Irena Sendlerowa ze swoimi  działaniami na rzecz drugiego człowieka  i uniwersalnymi wartościami , które głosiła zasługuje na uhonorowanie przez Sejm RP. Byłaby to okazja do przybliżenia wspaniałej postaci Ireny Sendlerowej  i promowania jej postawy wśród polskiego społeczeństwa i uczniów szkół (także polonijnych).

W roku 2018 przypada 10 rocznica śmierci Ireny Sedler. 

Zachęcamy do podpisania petycji on-line.

Oto link do petycji:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Marszalek_Sejmu_RP_Marek_Kuchcinski_Poparcie_inicjatywy_RPD_w_sprawie_ustanowienia_2018_rokiem_Ireny_Sendler/?fXLszlb

 

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668