24 października / Arety, Marty, Marcina

Szkoła nasza jest silnie związana z Polską Rzymsko-Katolicką Parafią Wimbledon-Putney i jej Polskim Kościołem pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty na Putney.

Księża z tej właśnie parafii uczą nasze dzieci religii, a w parafialnym kościele odprawiane są wszystkie msze święte związane z życiem naszej szkoły - od mszy inaugurujacej rok szkolny, poprzez święta narodowe i religijne w ciągu roku, aż po mszę dziękczynną na zakończenie każdego roku akademickiego. Nasi uczniowie biorąc w nich udział również regularnie prezentują okolicznościowe występy bądź inscenizacje słowno-muzyczne wypracowane w ramach zajęć Szkoły Polskiej.

Parafia Wimbledon-Putney obchodziła jesienią 2009 roku swoje 50-lecie powstania. Jest dumą i dorobkiem pracy wielu pokoleń Polaków związanych z rejonem Putney-Wimbledon. Kościół, jak i znajdujący się przy kościele Polski Ośrodek Kulturalny (POK), stanowią bardzo ważne i prężne centrum polskości w pd-zach. Londynie, zarówno w sensie polskiej kultury i tradycji, jak również życia towarzyskiego różnych grup wiekowych naszych rodaków. Wraz z Polską Szkołą i Polskim Harcerstwem tworzy spójną platformę kształtowania przynależności narodowej naszych dzieci tudzież rozwijania ich więzi z Ojczyzną i Polonią na całym świecie.

Podajemy poniżej adresy i wskazówki jak dotrzeć do kościoła i POK-u, a zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami zachęcamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej.