19 listopada / Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ślubowanie pierwszoklasistów

W sobotę 30 września 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Na uroczystość, przygotowaną z wielką troską przez nauczycielki klas pierwszych, zostali zaproszeni rodzice pierwszaków oraz nauczyciele i uczniowie klas szóstych i klas As. Po przywitaniu gości przez naszą panią od muzyki Izabelę Cieślik- Stadnicką i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani Dyrektor Maja Brodzińska. Zwróciła się do stojących grzecznie na scenie, pięknie się prezentujących w niebiskich biretach na głowach i bardzo przejętych maluchów. Życzyła im, by kochali soboty w polskiej szkole i uprzedziła o powadze uczniowskiej przysięgi.

Następnie pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, odczytywane przez panią Dyrektor słowa przysięgi, że będą:

• uczyć się pilnie i systematycznie

• dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły

• wykorzystywać w pełni czas przeznaczony na naukę

• szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów

• przestrzegać porządku i czystości w klasie, szkole i na boisku

• dbać o sprzęt szkolny

• starać się być dobrym człowiekiem i uczniem

• zawsze starać się mówić po polsku

Po ślubowaniu Pani Dyrektor wielkim, białym ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Pełnoprawni już uczniowie odśpiewali piosenkę “Puk puk to ja – mały uczeń pierwszaczek…”, a panie wychowawczynie wręczyły im dyplomy. Wielkie poruszenie wywołały wśród pierwszaków wręczane im przez uczniów klas AS duże “rogi obfitości”, wypełnione szkolnymi akcesoriami.

Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole i wzorowe wypełnianie roli ucznia pozytywnie wpłynie na kształtowanie się osobowości tych „młodych obywateli wielkiego świata”.