27 października / Iwony, Noemi, Szymona

Londyn, 04.09.2020 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Zbliżamy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zajęcia dla wszystkich uczniów zaczynamy 12 września.

W związku z ciągle istniejącym zagrożeniem pandemią, zmuszeni byliśmy do wprowadzenia wielu zmian organizacyjnych. Opracowaliśmy plan w oparciu o wytyczne Merton Council oraz w ścisłej współpracy z Ursuline High School. W liście tym znajdziecie Państwo dużo ważnych informacji, dlatego bardzo proszę o uważne zapoznanie się z jego treścia, by szczególnie pierwszy dzień szkoły przebiegł sprawnie i spokojnie.

Podstawową przesłanką w organizacji szkoły było zmniejszenie ryzyka rozprzestrzenia się wirusa. W związku z tym:

• Uczniowie szkoły zostali podzieleni na 14 odseparowanych od siebie grup:

Grupę stanowią uczniowie klas tego samego rocznika. Każda grupa będzie miała wyznaczone boisko na przerwę. Przerwy na boisku będą nadzorowane przez nauczycieli klasowych. Uczniowie wchodzić będą do szkoły dwoma wejściami i o różnych godzinach. Różnie też kończyć się będą zajęcia poszczególnych grup -załączona tabelka została aktualizowana 16.10.2020

Uczniowie odbierani będą przez nauczycieli przy bramie, i w tym samym miejscu wychodzili lub oddawani będą w ręce rodziców. Od momentu wejścia do wyjścia ze szkoły uczniowie będą pod opieką i kontrolą wychowawców. Staramy się ograniczyć liczbę osób oczekujących na wejście. Aby zapewnić dzieciom oczekującym na wejście na teren szkoły bezpieczeństwo, ruch samochodowy na ulicach Crescent Road i The Downs musi być ograniczony do minimum. Prosimy zatem o parkowanie w okolicznych ulicach i podprowadzanie dzieci pod szkołę.

• Nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego w auli, podczas którego mieliście Państwo możliwość poznania nauczycieli oraz zapoznania się z organizacją pracy w nowej klasie. W tym roku odbędzie się to za pośrednictwem platformy Zoom. Otrzymaliście Państwo od wychowawców klas lub wkrótce otrzymacie zaproszenia mailem na spotkanie informacyjne. Będzie również możliwość odtworzenia nagrania z tego spotkania w dowolnym czasie w ciągu najbliższego tygodnia. Ważne, by w spotkaniu wzięli udział uczniowie. Będą mogli poznać swoją nauczycielkę i tym samym nie będą się czuć zagubieni w pierwszym dniu szkoły.
  • Rodzice nowych uczniów szkoły będą mogli spotkać się w analogiczny sposób również ze mną. Zaproszenia wyślę w oddzielnym mailu.
  • Do odwołania nieczynna będzie biblioteka i kawiarenka oraz zawieszone wszelkie imprezy, odbywające się na terenie szkoły z udziałem rodziców.

Na koniec serdeczna prośba i apel do Państwa, BY PRZYWOZIĆ LUB WYSYŁAĆ DZIECI DO SZKOŁY BARDZO PUNKTUALNIE. Różnice czasów rejestracji pomiędzy poszczególnymi grupami są bardzo małe. W tym czasie uczniowie muszą przejść przez dezynfekcję rąk i mierzenie temperatury kamerą umieszczoną w budynku przy wejściu. Każde, nawet minimalne spóźnienie, może spowodować chaos i dezorganizację.

PROSIMY NIE PRZYSYŁAĆ DO SZKOŁY DZIECI, U KTÓRYCH NAGLE POJAWIŁ SIĘ KASZEL I/LUB GORĄCZKA!

My, pracownicy wracamy do szkoły z wielkim entuzjazmem. Brakowało nam naszych uczniów i mam nadzieję, że i oni zatęsknili za szkołą. Czeka nas praca jak zawsze. Przy wspólnym wysiłku sprawimy, że żadne okoliczności nie złamią naszej determinacji i rok ten będzie pomyślny i owocny.

Maja Brodzińska
Dyrektor Szkoły

WAŻNE: Prosimy się także zapoznac z zasadami funkcjonowania szkoły w czasie pandemii: http://polskaszkolaputney.com/zasady-funkcjonowania-szkoly-w-warunkach-pandemii