17 grudnia / Jolanty, Łukasza, Olimpii

8 maja 2017r.  w Royal Albert Hall odbył się kolejny koncert z serii "Music is for Life" z udziałem 1500 młodych wykonawców z London Borough of Merton.

Grupa uczniów z naszej szkoły biorąca udział w poprzednich projektach Ms. Soo Bishop z Merton Music Foundation zaproszona została do udziału w tym prestiżowym koncercie, co jest dla nas ogromnym zaszczytem.

W tym roku, utalentowani młodzi wokaliści i instrumentaliści odkrywali moc komunikacji i kreatywności poprzez muzykę i tekst w swoich pomysłowych występach. Najważniejsze to:

The Peoples’ Guide to the Orchestra

Kompozytor Neil Brand łączy swoją pasję do muzyki filmowej w swoim nowym programie instrumentalnym.

Speak Up, Speak Out!

Zainspirowany poprzez „Szekspir 400” czyli Obchody 400 Rocznicy Śmierci Williama Szekspira w roku 2016/17. Ten nowy projekt zlecony został kompozytorom Pete Churchill i Adam Saunders oraz scenarzyście i reżyserowi Andrew Alty i Kate McGregor.  Przesłaniem jest przypomnienie, że słowa i humor z czasów Szekspirowskich są wciąż aktualne i wciąż odnoszą sie do naszego codziennego życia.

Jest to produkcja pod przewodnictwem Merton Music Foundation, która jest inicjatywą  edukacji muzycznej w Merton we współpracy z the Orchestra of the Age of Enlightenment. Wydarzenie to miało miejsce dzięki bliskiej współpracy z London Borough of Merton, Arts Council England / Department for Education / Grants for the arts, Youth Music, the David and Claudia Harding Foundation, The Taylor Family Foundation and WCTT.

Link do Szkolnej Fotogalerii:

Merton Music Foundation: