16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Dzień Dziedzictwa Narodowego 2018

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W  sobotę 5 maja świętowaliśmy Dzień Dziedzictwa Narodowego (PHD 2018). Mam nadzieję, że Ci z Państwa, którzy mieli możliwość brania udziału w jego obchodach, dobrze się bawili.

Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Deputy Mayor of Merton - Councillor Judy Saunders, Pani Małgorzata Lasocka, Pani Aleksandra Podhorodecka, nasi byli prezesi i nauczyciele, Pani Minka Duszyńska-Bonnage dyrektor szkoły im. Kopernika w New Malden. Zawitali do nas nasi gospodarze - przedstawiciele Ursuline School oraz nasi sąsiedzi. Były angielskie druhny, koleżanki i koledzy naszych dzieci z ich angielskich szkół. Nasza szkoła była reprezentowana przez liczne rodziny. Bardzo za to Państwu dziękujemy.

W imieniu Dyrekcji i Zarządu Szkoły chciałabym bardzo serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia - paniom nauczycielkom, za trud włożony w przygotowanie dzieci do śpiewu, przygotowanie stoisk z Arts and Crafts i wspaniałymi sałatkami oraz tym paniom nauczycielkom, które bardzo aktywnie przygotowywały naszą imprezę “w jej tle”. Dziękuję Pani Kasi Okrasie i jej harcerkom, Paniom z RKR na czele z Panią Kasią Stelmach-Postigo, panom, którzy użyczyli swoich samochodów i czasu do transportu sceny / grillów oraz tym, którzy pomagali w ustawieniu i rozłożeniu sceny i gazebo.

Dziękuję Orlętom za uświetnienie naszego dnia ich wspaniałym tańcem, a 6- klasistom oraz naszemu soliście Mateuszowi z klasy 10A  za piękny, wzruszający do łez śpiew.

Jestem wdzięczna Instytutowi Pamięci Narodowej z Warszawy za udostępnienie nam wystawy “Battle of Britain”, z ich prelegentem Dr Mateuszem Markiem oraz Pani Dorocie Chmielewskiej za zorganizowanie przyjazdu tejże wystawy do naszej szkoły.

Bardzo serdecznie dziękuję  naszym sponsorom - Wędlince Delight z Tooting za zaopatrzenie nas w wędliny i mięsa oraz Polish Village Bread za ich wspaniałe chleby. Jestem Państwu bardzo wdzięczna za hojność dla naszej szkoły.

Dziękuje również Państwu za domowe wypieki oraz dzieciom za ich zaangażowanie w konkursie na plakat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sprawozdanie z PHD znajdzie się wkrótce na naszej stronie, a w międzyczasie zapraszam Państwa do serwisu Twitter, gdzie na niedawno założonym przez nas koncie ( PolishSchoolWimbledon-Putney@Polish_school) będziecie mogli znaleźć pierwsze zdjęcia i relacje. Zapraszam do zaglądania na nasz Twitter, gdyż będziemy starali się na nim zamieszczać bieżące ogłoszenia.

Chciałabym poinformować Państwa, iż kolejna sprzedaż ciast na cel Balu Gimnazjalisty odbędzie się w sobotę 19.05.2018. Serdecznie prosimy o wsparcie naszej młodzieży. Bal Gimnazjalisty odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Przygotowania trwają.

Na zakończenie chciałabym przytoczyć fragmenty maili, które szkoła otrzymała po ostatnim weekendzie. Myślę, że są one dla nas wspaniałym potwierdzeniem tego, że nasza szkoła jest wyjątkowa i że dni takie jak PHD jednoczą nas - polskie społeczeństwo na obczyźnie.

“(…) I want to thank you for a most enjoyable morning at the Heritage Day. (..) It was so interesting to see all the stalls, to sample the delicious food, to hear the choir and watch the folk dancing. Thank you again for the invitation. I was most impressed by how many people were there and with the wonderful sense of community there was”. Amanda Hobson-Jones

“(..)Byłam ogromnie wzruszona oglądając występy klas 6 oraz zespołu Orlęta, a także tańcząc integracyjnego poloneza. Serdeczna i gościnna atmosfera panująca podczas tego wydarzenia była inspirująca, duma i radość osób, z którymi miałam przyjemność rozmawiać , z tego, że są częścią szkoły była wyczuwalna i mam szczerą nadzieję, że uda mi się ją przenieść na grunt naszej szkoły podczas tego typu wydarzeń.(…)” P. Minka Duszyńska- Bonnage, Dyrektor Szkoły Copernicus, New Malden

Z poważaniem,

Brygida Wimbush
Prezes Zarządu

4.05.2018

W imieniu Dyrekcji, Zarządu oraz Grona Pedagogicznego naszej Szkoły  chcielibyśmy  serdecznie zaprosić Państwa do wspólnego udziału w świętowaniu Polish Heritage Day 2018.

W tym roku szkoła nasza dołączyła do grona wielu polskich organizacji i środowisk z całej Anglii, dla których obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a w tym roku dodatkowo rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, są okazją by podzielić się naszym dziedzictwem z lokalną społecznością, zacieśnić więzi z szerszym, angielskim środowiskiem. Przygotowany przez nas program, w którym znalazły się wystawa ilustrująca udział Polaków w Bitwie o Anglię, występ zespołu folklorystycznego czy stoiska z polskim rękodziełem, temu właśnie służy.

Zapraszamy do naszej szkoły w sobotę 5 maja 2018.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

As part of the celebrations of the May 3rd Polish National Day we are planning to organise a Polish Heritage Day festival at Ursuline High School, Wimbledon on Saturday 5th May 2018, to showcase the thriving relationship between our nations as well as the contribution of the Polish community into the history, culture and society of the United Kingdom and to commemorate the centenary of the regaining of Polish Independence. The event will feature Polish folk dance and song groups, Battle of Britain historical exhibition as well as stalls with Polish crafts, food and produce.

We are proud of our shared heritage and would like to demonstrate that local communities can cooperate and work together to build a brighter future.

We would be honoured and delighted if you could support our initiative.