25 września / Aureli, Kamila, Kleofasa

Świateczna kartka

Adwent to najlepszy czas, by na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o innych. Czasami wystarczy drobny gest by sprawić komuś wielką radość. Pomóc można w bardzo różny sposób, wspomagać można materialnie i duchowo.

Nasza szkoła ma bogate tradycje jeśli chodzi o działalność na rzecz innych. W tym roku zaangażowaliśmy się w projekt „Świąteczna kartka”. Nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie, gdzie uczą się dzieci w wieku od 7 do 24 lat, dotknięte różnymi formami niepełnosprawności (np. autyzm, niedosłuch, niedowład). Szkoła ta posiada certyfikat „Szkoły z klasą”, „Nauczycieli z klasą” i „Szkoły z pomysłem”. Z wielkim oddaniem nie tylko edukuje uczniów, ale także rozwija ich kompetencje społeczne, indywidualne zainteresowania, bierze udział w konkursach czy olimpiadach. Blisko 90 uczniów objętych jest w tej szkole nauką na trzech poziomach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, a niektórzy z uczniów mają przyznane nauczanie indywidualne, które odbywa się w domu.

W akcji robienia kartek świątecznych dla naszych koleżanek i kolegów z Warszawy wzięło udział około 200 uczniów naszej szkoły, poczynając od klasy 3, a kończąc na młodzieży z kursu A-level. Prace naszych dzieci charakteryzuje duża różnorodność artystyczna, ale wszystkie powstawały z tą samą myślą: by sprawić innym radość. Mamy nadzieję, że tak właśnie będą odebrane i sprawią, że uczniowie z Warszawy będą mieć niezapomniane Święta. Kartki z Warszawy już do nas dotarły i każda z klas w naszej szkole otrzymała przepiękne życzenia świąteczne od bardzo uzdolnionych plastycznie uczniów z Polski. Wierzymy, że będzie to początek bardzo owocnej współpracy.