loading...
20 marca / Joachima, Kiry, Maurycego

Świateczna kartka

Adwent to najlepszy czas, by na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o innych. Czasami wystarczy drobny gest by sprawić komuś wielką radość. Pomóc można w bardzo różny sposób, wspomagać można materialnie i duchowo.

Nasza szkoła ma bogate tradycje jeśli chodzi o działalność na rzecz innych. W tym roku zaangażowaliśmy się w projekt „Świąteczna kartka”. Nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych nr 90 w Warszawie, gdzie uczą się dzieci w wieku od 7 do 24 lat, dotknięte różnymi formami niepełnosprawności (np. autyzm, niedosłuch, niedowład). Szkoła ta posiada certyfikat „Szkoły z klasą”, „Nauczycieli z klasą” i „Szkoły z pomysłem”. Z wielkim oddaniem nie tylko edukuje uczniów, ale także rozwija ich kompetencje społeczne, indywidualne zainteresowania, bierze udział w konkursach czy olimpiadach. Blisko 90 uczniów objętych jest w tej szkole nauką na trzech poziomach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, a niektórzy z uczniów mają przyznane nauczanie indywidualne, które odbywa się w domu.

W akcji robienia kartek świątecznych dla naszych koleżanek i kolegów z Warszawy wzięło udział około 200 uczniów naszej szkoły, poczynając od klasy 3, a kończąc na młodzieży z kursu A-level. Prace naszych dzieci charakteryzuje duża różnorodność artystyczna, ale wszystkie powstawały z tą samą myślą: by sprawić innym radość. Mamy nadzieję, że tak właśnie będą odebrane i sprawią, że uczniowie z Warszawy będą mieć niezapomniane Święta. Kartki z Warszawy już do nas dotarły i każda z klas w naszej szkole otrzymała przepiękne życzenia świąteczne od bardzo uzdolnionych plastycznie uczniów z Polski. Wierzymy, że będzie to początek bardzo owocnej współpracy.

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668