loading...
16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

List

Z wielką przyjemnością dzielę się z Państwem sukcesem piętnaściorga uczniów naszej szkoły, którzy w ostatnią sobotę wystąpili w koncercie Echoes - A Polish Tale zorganizowanym przez Merton Music Foundation.
 


"Echa" to dzieło - opowiadające o historii polskich rodzin, które po wojnie - nie z ich wyboru - pozostały w Anglii oraz historii pokolenia osób, którym właśnie zawdzięczamy początki naszej szkoły. Dziś, gdy jesteśmy świadkami wędrówek całych społeczności w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia, utwór angielskiego kompozytora - Pete Churchill nabiera jeszcze większej aktualności.

Dziękuję przede wszystkim naszym uczniom, ale też dziękuję Rodzicom za ich czas i poświęcenie wielu sobót na dodatkowe próby oraz wsparcie i przygotowanie dzieci do koncertu. Cóż za niezapomnianie chwile i ciekawe doświadczenie!
Całe sobotnie popołudnie w Holy Trinity Church na Wandsworth było dla mnie wielkim duchowym przeżyciem, a udział w projekcie "Echa - opowieść polska" naszych wspaniałych dzieci, wielkim wyróżnieniem dla szkoły.

Z wielką dumą i radością patrzyłam na naszych uczniów. To wielka szansa rozwoju dla dzieci móc pracować z tak znanymi muzykami jak: Soo Bishop, Alice Zawadzki czy Pete Churchill. W postawie dzieci widać było wielkie zaangażowanie i pasję, z jaką pięknie śpiewały, znając łacińskie teksty na pamięć. W skupieniu śledzili przebieg spektaklu uważając, kiedy nastąpi ich rola. Wrażenie robiły także koszulki, w których występowali uczniowie, zaprojektowane przez Panią Prezes.
Szczerze gratuluję sukcesu! 

Życząc wszystkim szkolnym Mamom wiele dobrego z okazji zbliżającego się polskiego Święta Dnia Matki.

Przypominam o wolnej, od nauki, sobocie w dniu 29 maja. 
 
Miłego half- term i do zobaczenia 4 czerwca!

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668