02 lipca / Kariny, Serafiny, Urbana

Koniec roku szkolnego 2019/2020

Londyn, 23.06.2020 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

W najbliższą sobotę kończymy rok szkolny 2019-20. W każdej klasie odbędą się specjalnie przygotowane przez nauczycieli na ten dzień zajęcia. Drogą mailową otrzymacie Państwo skrócone wersje świadectw swoich dzieci. Oryginalne będą wręczone uczniom na początku roku szkolnego, kiedy spotkamy się w szkole. Ważną i podniosłą częścią uroczystości zakończenia roku szkolnego są pożegnania absolwentów. W tym roku są to:

Adam Al-Molla, Miriam Atallah, Natalia Balasa, Kornel Barański, Nikola Botja, Julia Ethemi, Marcin Gil, Mikołaj Grzegorczyk, Julia Horbaczewska, Wiktoria Jędrzejewska, Jakub Kiełbasa, Maia Kosowska, Fabian Kozłowski, Jakub Kozłowski, Igor Kwieciński, Sebastian Lo, Aleksander Łaczmański, Mateusz Maciążek, Emilia Matyja, Aleksandra Nienałtowska, Natalia Okrasa, Piotr Rzepnicki, Zofia Taraszkiewicz, Isabelle Trubshaw, Maja Wimbush, Zuzanna Zielińska.

Tegoroczni absolwenci mogli poczuć, jak bardzo opłaciło się chodzić do polskiej szkoły. Z powodu odwołania egzamniów nauczyciele naszej szkoły mieli prawo wystawienia naszym uczniom predicted grades, które będą liczyć się jako podstawy ocen egzaminacyjnych. Gratuluję wszystkim rezultatów, które są wynikiem wielu lat pracy i dodatkowego wysiłku. Zadbamy o to, by piękna uroczystość pożegnalna ich nie ominęła. Zorganizujemy ją zgodnie z tradycję, jak tylko będzie to możliwe, na początku nowego roku szkolnego. Jestem pewna, że stawią się w komplecie.

W tym miejscu chciałam wyrazić ogromne podziękowanie nauczycielkom, które wystawiły oceny i przygotowały wymaganą dokumentację  – pani Dorocie Jasina, nauczycielce klasy A2a, pani Alicji Gieryk, nauczycielce klasy A2b oraz pani Barbarze Jakubiuk, która wystawiała oceny i opracowała ich dokumentację dla absolwentów klas 10, czyli dla egzamniu GCSE.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przejdzie do historii, jak ostatnie kilka miesięcy pracy w szkole. Dziękuję gronu nauczycielskiemu za sprostanie wyzwaniu, jakim było szybkie wdrożenie się do uczenia on line. Dziękuję Państwu za wsparcie Waszych dzieci i nas, nauczycieli. Bez niego szkoła internetowa by nie zaistniała. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, wiele się nauczyliśmy, pewne aspekty uczenia wirtualnego nawet nam się bardzo spodobały - ale wszyscy tęsknimy jednak do „normalnej” szkoły. Myślę, że Państwo i nasi uczniowie również.

Z końcem tego roku z żalem będziemy żegnać się z dwiema wieloletnimi nauczycielkami naszej szkoły – panią Katarzyną Okrasa, wychowawczynią przedszkolaków oraz panią Alicją Gieryk, nauczycielką klas A-level. Obydwie panie zostały odznaczone w tym roku Złotymi Odznakami Polskiej Macierzy Szkolnej w uznaniu zasług w dziedzinie oświatowo-szkolnej. Dziękujemy im za oddaną pracę i życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

Do grona odznaczonych Odznaką honorową PMS dołączył w tym roku rownież pan Tomasz Juryniec oraz pani Iza Cieślik-Stadnicka. Cieszy mnie ogromnie, kiedy mogę wręczać tę Odznakę, bo jest świadectwem trwałości naszego grona. Dziękuję, że jesteście z nami dzieląc się pasją, wiedzą i oddaniem sprawie utrzymania polskości naszych dzieci.

Dziękuję pracowitemu Zarządowi, pod kierownictwem pani Prezes Brygidy Wimbush, za oddanie, bezinteresowność i za nieustanną troskę o stabilny rozwój naszej szkoły.

Przed nami przeszło dwa miesiące wakacji. Rok szkolny rozpoczniemy 12 września, niezależnie od tego czy szkoły będą otwarte czy nie. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

Życzę wszystkim miłych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Maja Brodzińska