loading...
16 grudnia / Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 

Świąteczne Serca dla Przyjaciół

„Świąteczne Serca dla Przyjaciół” – pod takim hasłem dzieci i młodzież naszej szkoły, od klas trzecich wzwyż, już po raz drugi z rzędu zaangażowała się w tworzenie i pisanie kartek świątecznych dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych Nr 90 w Warszawie.

Ta niezwykła placówka, służąca uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, składa się ze Szkoły Podstawowej Nr 5, Gimnazjum, Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 6. Pięknie wyremontowane i wyposażone pomieszczenia szkoły: pokoje lekcyjne, pracownie, biblioteka, sala gimnastyczna, świetlica, stołówka oraz mała kuchenka z jadalnią stwarzają idealne warunki do nauki, relaksu i wspólnego przebywania. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie grono niezwykłych ludzi - wysoce wykwalifikowanych nauczycieli i pedagogów, pod kierunkiem pani dyrektor Danuty Wodyk-Wyczółkowskiej oraz zaangażowanych w życie szkoły rodziców. Powstało miejsce przygotowujące dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach do dorosłego życia, w którym uczniowie czują się bezpieczni, szczęśliwi i spełnieni.

Projektowanie i wykonanie kartek świątecznych, nad którymi uczniowie pracowali przez kilka grudniowych sobót, pięknie wprowadzało nas wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia, przypominało o ważnym ich przesłaniu – pamięci o bliźnich, solidarności, bezinteresowności i potrzebie dzielenia się. Pochylając się nad kawałkiem kolorowego papieru, wycinając i klejąc, układając życzenia nasi uczniowie mogli oderwać się na chwilę o rutyny szkolnego dnia i pomyśleć o tych, którzy kartki dostaną. Oglądając wyniki ich pracy mogliśmy przekonać się, że choć talenty mają różne, to serca jednakowo czułe.

Akcja wymiany kartek świątecznych dostarczyła wielu wzruszeń i radości, zarówno tu, w Londynie, jak i tam, w Warszawie. Publikowane przez nas są najlepszym tego dowodem.

 

 

 

 

 

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668