12 grudnia / Ady, Aleksandra, Dagmary

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT TEATRALNY 30.05.2018 - 5.06.2018

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT TEATRALNY

„Polska i Polonia – piękniejsze Ja. Budowanie wspólnoty narodowej poprzez inicjatywy kulturotwórcze” – pod takim tytułem w dniach 30.05 – 5.06. 2018 r. odbył się międzynarodowy projekt artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły i uczniowie gimnazjum im. W. Pola z Radawczyka Drugiego. Celem projektu, finansowanego z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, a zaprojektowanego i zorganizowanego przez Stowarzyszenie Skaut z Lublina, było budowanie przyjaźni, wzbogacanie doświadczeń, odkrywanie talentów i potencjału uczniów poprzez udział w projekcie teatralnym. Wzięło w nim udział po 9 uczniów z każdej szkoły. Zadaniem młodzieży było stworzenie przedstawienie teatru cieni, poświęconego historii życia i dokonań św. Brata Alberta. W pierwszym etapie projektu młodzież z Polski przyjechała do Londynu i wraz z naszą młodzieżą przez dwa dni intensywnej pracy tworzyli spektakl, który następnie zaprezentowali przed naszą szkolną publicznością. Na drugi etap projektu cała grupa udała się do Polski. W planie pobytu były dwa spektakle – jeden w szkole współpartnerów projektu, drugi w pięknej scenerii lubelskij starówki. W ciągu tych kilku dni trwania projektu młodzież spędzała ze sobą dużo czasu pracując, rozmawiając, zwiedzając, ucząc się, wymieniając doświadczeniami, nawiązując przyjaźnie. Był to dla nich czas, który na długo zapamiętają.