18 października / Hanny, Klementyny, Łukasza

LAUREACI KONKURSU „BYĆ POLAKIEM”

28 lipca 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Być Polakiem”. Konkurs skierowany jest do młodych, rozrzuconych po całym świecie Polaków oraz nauczycieli polonijnych i co roku cieszy się ogromną popularnością. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Gabrysia Górka, uczennica klasy szóstej i Szymon Puzio, uczeń klasy As. Tegoroczna, dziewiąta już edycja konkursu miała tytuł „Odzyskanie Niepodległości 1918 – 2018”, a nagrodzone prace to projekty okolicznościowego numeru gazetki szkolnej, poświęconego odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918. W konkursie wyróżnienie otrzymała nasza nauczycielka historii, pani Dorota Chmielewska, za konspekt lekcji dla uczniów w wieku 14 – 19 lat pt. „Rok 1918 – spełnione marzenia pokoleń”. Do najmłodszej grupy uczestników skierowany był projekt plastyczny pt. „Polska i Polacy. Pocztówka z 1918 r.”. I w tej kategorii odnotowaliśmy sukces. Wyróżnienie IV stopnia  otrzymała praca Leny Kwiecińskiej, uczennicy klasy pierwszej. Nagrodzone i wyróżnione prace można przeczytać i podziwiać w specjalnie wydanej pięknej okolicznościowej księdze.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!