25 września / Aureli, Kamila, Kleofasa

BAL KARNAWAŁOWY U NAJMŁODSZYCH

W sobotę 10 lutego w klasach zerowych odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niezwykle oczekiwany przez naszych uczniów. Dzięki pomocy rodziców szkolna klasa zamieniła się w istną salę balową, która ozdobiona była serpentyną oraz kolorowymi balonami.

Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach wcielając się w bohaterów znanych bajek i filmów.

Dzieci z niezwykłym poczuciem rytmu bawiły się przy dźwiękach różnych gatunków muzyki. Obok rock'n'rolla i samby największą frajdę wywołały kaczuszki, makarena oraz grecka samba.

Zabawa urozmaicona była licznymi konkursami i zabawami jak konsumpcja wiszącego na sznurku ciastka, rysowanie bałwana z zasłoniętymi oczyma czy „muzyczne krzesła” zastąpione w naszej zabawie rozłożonymi na podłodze gazetami.

W czasie przerwy dzieci miały czas na wspólne zjedzenie specjalnie przygotowanego przez rodziców na ten dzień śniadania.

Punktem szczytowym naszego balu był wybór KRÓLA I KRÓLOWEJ oraz wybór NAJCIEKAWSZEGO STROJU 2018. Królową balu została Matilda, królami Wincent i Ludwig, za najciekawszy strój nagrodzona została Sophia.

Zabawa  była udana. Dzieci zostały na koniec obdarowane łakociami i z zadowoloną miną wróciły do domu.

Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.