dodano: 2017-01-01 05:28:00 edycja: 2018-03-26 22:09:54 autor: 37 odsłon: 15795

Ogłoszenia różne: archiwum szkoły, teatry i inne

Ogłoszenie z dnia 20 marca 2018r. :

DODATKOWE PRZESŁUCHANIA DO CHÓRU

W ostatnią sobotę odbyły się przesłuchania dzieci zgłoszonych do chóru tworzonego z uczniów szkół sobotnich na akademię z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie zgłoszone przez nas dzieci zostały do chóru przyjęte.

Organizatorzy postanowili wznowić przesłuchania, by dać szansę tym rodzicom i uczniom, do których wiadomść o przesłuchaniach nie dotarła lub którzy z jakichś powodów nie zgłosili się wcześniej. Wiemy, że w naszej szkole jest dużo utalentowanych muzycznie dzieci i bardzo chcielibyśmy widzieć je biorące udział w tym unikalnym wydarzeniu. Nabór dotyczy dzieci od 9 lat wzwyż.

Dodatkowe przesłuchanie odbędzie się 21.04.2018 r. w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Zgłoszenie należy przesłać do Polskiej Macierzy Szkolnej na adres pms@polskamacierz.org z podaniem imienia i nazwiska dziecka, nazwy szkoły do której uczęszcza oraz nazwiska opiekuna wraz z numerem telefonu i adresem e-mail.

Informacje o tym, jak dziecko do przesłuchania przygotować podaliśmy w specjalnym liście do rodziców. W razie wątpliwości prosimy pisać na adres dyrektora szkoły.

Informacja o koncercie 11 listopada 2018r w Royal Albert Hall:

Ogłoszenie z dnia 4 marca 2018r. :

Szanowni Państwo

LM Events wraz z Klubem Orła Białego na Balham mają przyjemność zaprosić Państwa szkołę na sztukę teatralną dla rodzin pod tytułem „Na tropie zaginionej opowieści”. Jest ona przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, a swą tematyką może zaciekawić nawet dorosłych. Teatr Trip przyjeżdża do nas specjalnie z Polski aby w stuce oraz w formie zabawy przybliżyć naszym dzieciom polską literaturę.

Krótki opis sztuki:

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek. Podczas kolejnego, codziennego dnia w pracy, Mole odbierają tajemniczy anonimowy telefon. W nocy z półek spadają wszystkie książki, a Wersik skarży się na strasznie dziwaczne sny. Efektem tych tajemniczych wydarzeń jest zniknięcie pewnej bardzo starej i cennej książki. Dzielna Zakładka postanawia wszcząć śledztwo i ruszyć tropem poszlak. Zanim jednak Molom Książkowym uda się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym wydarzeniom i niezwykłym postaciom.

Oprócz wartości artystycznych pobudzających oraz kształtujących wrażliwość młodego człowieka, spektakl ten propaguje polską literaturę piękną dla dzieci.

W spektaklu wykorzystano teksty popularnych, polskich pisarzy i poetów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Marii Konopnickiej.

Czas trwania sztuki: ok. 60 minut

Czas trwania animacji i warsztatów teatralnych: ok. 60 minut

Po zakończeniu spektaklu odbędzie się ponad godzinna zabawa z postaciami ze sztuki i animacje dla dzieci wzbogacone tematyką sztuki, aby w formie zabawy jeszcze bardziej przybliżyć dzieciom polską literaturą. Pojawią się również elementy warsztatów teatralnych dla młodzieży.

Data spektaklu:               11 marca 2018, (niedziela), od 14:00 do 16:30

Miejsce spektaklu:           Klub Orła Białego/ White Eagle Club, 211 Balham High Road, London, SW17 7BQ

Bilety:  £10/os. (zarówno dzieci jak i dorośli)

Ze względów bezpieczeństwa pod opieką jednego dorosłego może znajdować się maksymalnie 4 dzieci.

Zapraszamy serdecznie!

Jeżeli byliby Państwo tak mili i poinformowali rodziców swych podopiecznych o tym wydarzeniu mailowo, na facebooku lub szkolnej grupie bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Oto link do wydarzenia z wszystkimi informacjami :

https://www.facebook.com/ events/207294643347062/

_______________________________________________________________________________

Ogłoszenie z dnia 3 marca 2018r. :

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Z przykrością informuję, że jutrzejsze zajęcia w polskiej szkole zostają odwołane z uwagi na warunki pogodowe. Decyzję tę podjęła dyrekcja UHS, naszych gospodarzy i musimy się do niej dostosować. Mam nadzieję, że miło wykorzystacie Państwo wraz z dziećmi tę niespodziewanie wolną sobotę.

Maja Brodzińska

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link do archiwalnej strony internetowej naszej szkoły: http://psp.archiwum.xyz/

Tutaj można dowiedzieć się więcej o wieloletniej historii naszej szkoły.

Polecamy GALERIĘ SZKOLNĄ, gdzie znajdują się materiały archiwalne od zalożenia naszej szkoły do 2016r.:

• Nowy Projekt Muzyczny z MMF

19 grudnia 2017r. 5277