loading...
20 czerwca / Bogny, Rafaeli, Rafała

Wiadomość od Dyrektora Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie, Putney-Wimbledon

 

Nie możesz odczytać tej wiadomości?
Kliknij tu aby ją otworzyć.

 


 
Wierszowisko 2017 - eliminacje szkolne - wyniki


Wierszowisko 20 marca 2017
 

Szanowni Państwo,
 

w ostatnią sobotę działo się naprawdę wiele: szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego -Wierszowisko.
 
VI edycja Konkursu Recytatorskiego Wierszowisko 2017, w której w tym roku udział wzięło 74 uczniów z klas: od przedszkola do klasy GCSE, była wielkim wyzwaniem dla oceniających. 


Jury w składzie: Elżbieta Bilińska, Maja Brodzińska, Agnieszka Kłak, Małgorzata Lasocka oraz Michał Stachurski stanęło przed wyjątkowo ciężkim zadaniem. Trudno było wybrać najlepszych z najlepszych, bo z przyjemnością dzielę się z Państwem wiadomością, że uczniowie wykazali się wyjątkowymi zdolnościami aktorskimi: świetną dykcją, interpretacją prezentowanych utworów i choreografią, a poziom – szczególnie w grupach wiekowych 7-9 i 10-13 było bardzo wyrównany. Burzliwe obrady jury opóźniły ogłoszenie wyników. Choć zdania poszczególnych członków komisji były podzielone, ostatecznie udało się uzgodnić werdykt.
Na ręce koordynatorki Konkursu p. Żanety Brudzińskiej składam podziękowania wszystkim, którzy włożyli wiele pracy, aby ten dzień był dla naszych uczniów wyjątkowy. 


Oto wyniki:


Kategoria indywidualna: 4-6 lat (22 uczestników)
 
I miejsce         Lena Kwiecińska - 0a, Dorota Gellner: „Śniadanko Baranka”

II miejsce        Bartłomiej Stachurski - 1b, Julian Tuwim: „Okulary”
                        Wiktoria Wrzos - 1b, Jan Brzechwa: „Samochwała”

III miejsce       Olivia Gieryk - 1a, Stanisław Jachowicz: „Chory kotek”
                       Victoria Imbierowicz - 1a, Julian Tuwim: „Wszyscy dla wszystkich”
                       Emilka Piórko - Przedszkole, Danuta Gellnerowa: „Pieski”
 
Wyróżnienia:  Aleksander Andrzejewski - 1a, Autor nieznany: „Układanka”
                       Antoni Marć - 2b, Aleksander Fredro: „Paweł i Gaweł”
                       Julia Kasprzak - Przedszkole, Autor nieznany: ”Była sobie żabka mała”
                        Aleksander Warzecha - 0b, Jan Brzechwa: “Kwoka”                     

Kategoria indywidualna: 7-9 lat (22 uczestników)
 
I miejsce: Adrianna Szczęsna - 3b, Julian Tuwim: „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

II miejsce         Antonina Jasina - 4a, Natalia Usenko: „Owsianka”
                        Ola Karaśkiewicz - 3b, Autor nieznany: „Ślimak”

III miejsce        Oliver Dudek - 2b, Jan Brzechwa: „Żaba”
                        Hanna Stachurska - 4b, Wanda Chotomska: „Pan Bałagan”
       
Wyróżnienia:   Iga Filipczak - 2a, Wanda Chotomska: „Staszek”
                        Kamila Golczyńska - 4b, Julian Tuwim: „Okulary”
                        Kacper Łopuszyński - 5b, Jan Brzechwa: „Ser i wrona”
                        Julian Łukaszewicz - 3a, Jan Brzechwa: „Kwoka”
                        Monika Marć - 3a, Aleksander Fredro: „Paweł i Gaweł”
                        Kevin Zięba - 4b, Hanna Niewiadomska: „Szklanka Przechwalanka”
 

Kategoria indywidualna: 10-13 lat (28 uczestników)
 
I miejsce          Amelia Duda - 6b, Dorota Gellner: „Szły myszki”
                        Maja Szczęsna - 5a, Jan Brzechwa: „Żuraw i czapla”
 
II miejsce         Gabrysia Górka - 5a, Jan Brzechwa: „Żuk”
                        Zosia Leszczyńska - 6b, Jan Brzechwa: „Kwoka”
                        
III miejsce        Sara Atallah - 7a, Małgorzata Strzałkowska: „Nowina”
                        Maja Kłak - 5a, Jerzy Ficowski: „W domu, w którym śmieszy”
 
Wyróżnienia:   Agnieszka Arciszewska - 6c, Jan Brzechwa: „Wrona i ser”
                        Isabel Cieśla-Lourenco - 7a, Jan Brzechwa: „Jajko”
                        Laura Iwańczyk - 5b, Julian Tuwim: „O Grzesiu kłamczuchu”
                        Nadia Kwiecińska - 8a, Danuta Wawiłow: „O Fabianie”
                        Aleksander Mizera - 5b, Jan Brzechwa: „Kwoka”                       
                        Lena Muzioł - 6a, Barbara Sudoł: „Egoistka”
                        Kacper Kozłowski - 6b, Dorota Gellner: „Przyjaciele” 
 
 

Kategoria indywidualna: 14+ lat (2 uczestników)

I miejsce          Marco Cieśla-Lourenco - GCSEb, Adam Mickiewicz: „Przyjaciele”

II miejsce         Igor Kwieciński - 9b, Adam Asnyk: „Do młodych”

Z przyjemnością zawiadamiam, że laureaci I miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Finale Międzyszkolnego Festiwalu Polskiej Poezji dla Dzieci i Młodzeży - Wierszowisko 2017, 25 czerwca 2017 w POSKu. Powodzenia!

Żegnając się powoli z Państwem, serdecznie pozdrawiam.
 

Małgorzata Lasocka

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: kontakt@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668